ZiskejZdravi.cz

Voda je pro tělo zázrakem i lékem

Voda - je to obyčejné slovo, ale jaký zázrak se v něm skrývá. Bez vody by neexistoval život, je potřebná pro každou buňku v těle. Slouží také jako rozpouštědlo ve kterém probíhají veškeré chemické děje v organismu. Lidské tělo obsahuje 70% vody. Už ztráta 20% tělesné vody je smrtelná a na dehydrataci člověk umírá asi během 7-10 dnů. Podle Guinnessovy knihy rekordů vydržel bez vody nejdéle jeden mladý Rakušan. Policie ho totiž zapomněla v cele pro zadržené a našla ho po 18 dnech na prahu smrti.

První kapitola Bible kniha Genesis 1,2 říká:„Země byla pustá a prázdná, temnota byla nad hlubinou a Duch Boží se vznášel nad vodami." Voda byla od počátku a je základem pro veškerý život. Rovnováha koloběhu vody udržuje ekosystém naší planety a veškerý život na Zemi. I naše lidské tělo je živým systémem, který se neobejde bez čisté vody.

Vodu totiž potřebuje každá buňka v našem těle a voda se vyskytuje i v mezibuněčných prostorech. Buněčná membrána zajišťuje díky osmotickému tlaku správnou výměnu mezi tímto prostorem a buňkou. „Voda sice nepatří mezi živiny, ale je pro lidský organizmus životně důležitá. Tvoří prostředí pro veškeré životní děje, je rozpouštědlem většiny živin. Umožňuje trávicí procesy a v neposlední řadě pomáhá regulovat tělesnou teplotu. Díky pravidelné výměně vody skrze ledviny můžeme z těla vyplavovat škodlivé látky". No uznejte, nestojí za to se nad naším příjmem vody do organismu více zamyslet?

Když vypijeme skleničku vody, začne se okamžitě vstřebávat, protože voda nepotřebuje trávicí procesy a přechází rychle do krve. Vstřebávání začne již v ústech, pokračuje v jícnu, žaludku, tenkém střevě i tračníku. Krev pak rozvádí vodu ke každé buňce našeho těla a za pomocí osmotického tlaku dochází k výměně látek mezi buňkou a krevním řečištěm. K tomu, aby se naše buňka zbavila nečistot tedy nepotřebuje sladkou šťávu, která je již nasycenou a používanou tekutinou, nepotřebuje ani jiné nápoje jako jsou kolové, kafe či alkohol, nepotřebuje energetické nápoje ani limču. Každá z těchto tekutin má svůj chemický program. Naše buňky potřebují tedy čistou pramenitou vodu, která je vhodná k novým tělesným funkcím!

Ledvinami proteče 2000 litrů krve za 24 hodin, tedy celý krevní oběh proteče za 1 den 400 x ledvinami. Voda je tedy potřeba neustále doplňovat. Ledviny nejsou jediným místem kudy se voda (1,8 l) spolu se škodlivými látkami vylučuje, voda se vylučuje i kůží 0,5 l, dechem 0,4 l, stolicí 0,3 l. Je tedy potřeba nahradit 3 litry tekutin. Část tekutin přijmeme v potravě, ale větší část musíme vypít. Znamená to tedy denně vypít 6 -8 sklenic čisté vody o 0,3 ml.

To jestli pijeme dostatečné množství vody poznáme podle barvy své moči. Když pijeme dostatečné množství vody moč bezbarvá, to je v pořádku. Když moč zežloutne, naše tělo začíná dehydratovat a když je moč oranžová, pak je tělo již dehydratováno a trpí.

Dr. Batmanghelidj - autor knihy Voda pro zdraví, léčbu, život říká:

Lidský organismus projevuje dehydrataci řadou symptomů a příznaků - jinými slovy, mozek vnímá dehydrataci či únavu během dne, nebo hned ráno, když chcete vstát z postele a jste unavení - to je známka dehydratace. Pak hněv, rychlá reakce, deprese, to všechno jsou známky dehydratace, když má mozek velmi málo energie z vody na to, aby se s informací vyrovnal, nebo jednal. To jsou některé postřehnutelné známky dehydratace. Pak má tělo svůj program pro zvládání sucha, což jsou alergie, hypertenze, diabetes, a také onemocnění imunitního systému...

Od věku 20 let se postupně, nepozorovaně, stáváme dehydratovaní, aniž bychom o tom věděli. Ztrácíme naše vnímání žízně. Když se dostaneme do věku 70 let, můžeme být naprosto a viditelně žízniví, a přesto nerozpoznáme potřebu pít vodu, i když by byla voda položena vedle nás. Toto bylo děláno jako experiment. Vědec požádal skupinu starších lidí, aby po dobu 24 hodin nepili vodu. O to stejné požádal skupinu mladých lidí. Po 24 hodinách, když byla voda k dispozici, starší lidé nepoznali, že mají žízeň.

Chcete-li být zdraví, bez vody to prostě nepůjde. Naučte se mít svůj denní pitný režim, noste si s sebou flašku vody, když jdete na cesty, a doma si sledujte, kolik jste vypili. Pokud totiž na vás přišla žízeň, je to již špatné. Pít bychom měli tak, abychom žízeň nepociťovali!

"Jedním z nejpožehnanějších darů nebe pro zdravé i nemocné je čistá voda. Její vhodné užívání chrání zdraví. Je to nápoj, který poskytuje Bůh, aby uhasil žízeň zvířat a lidí. Pijeme-li ji hojně, pomáhá při dodávání potřebné energie organizmu a dává tělu sílu k odolávání nemocem. Vnější užívání vody je jedním z nejsnadnějších a nejpřijatelnějších způsobů, jak upravit krevní oběh. Chladná nebo ledová lázeň je výborným posilujícím prostředkem. Teplá lázeň otevírá póry, a tak pomáhá v odstraňování nečistot. Teplá a vlažná lázeň uklidňuje nervy a upravuje oběh." Ellen Whiteová - Cesta ke zdraví -MH 236

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Životní styl - to nejlepší pro život

Životní styl - to nejlepší pro život