ZiskejZdravi.cz

Osm bodů zdravotní reformy v praxi

Moderní člověk se stále více vzdaluje od přírodního způsobu života, a zároveň se divíme, že se do našich životů tiše vplížily nemoci, které dříve nebyly běžné. Jednoduchá zdravotní reforma složená z 8 bodů je návodem jak tomu zabránit a zreformovat svůj život i zdraví.  Pojďte to s námi vyzkoušet.

1. Čistý vzduch

V dnešní době není jednoduché být na opravdu čistém vzduchu, ale využíváme alespoň těch možností které máme. Pokud to lze, je lepší bydlet na venkově, dál od znečištěných měst. Chodíme každý den na procházky nebo pracujeme na zahradě. Ti, kteří bydlí ve městech by měli každý rok být alespoň měsíc v čistém prostředí venkova či hor. Ve svém domově často větráme a pouštíme čerstvý vzduch do místností. V žádném případě neholdujeme kouření a pokud žijeme s kuřákem snažíme se aby domov byl bez jedovatého cigaretového kouře.

2. Sluneční paprsky

„Kam nechodí slunce, tam chodí lékař." To je staré a velmi pravdivé přísloví. Slunce má mnoho léčivých a desinfekčních účinků, a proto se snažíme být pravidelně vystaveni slunečním paprskům. Když jdeme na procházku, nebo pracujeme na zahrádce měli bychom využít chvil kdy slunce svítí. Pokud jsme na slunci pravidelně, a naše strava neobsahuje rafinované produkty, uzeniny, sladkosti a jiné nezdravé látky, nemusíme se tolik bát škodlivých účinků UV záření a nemusíme se mazat krémy s UV filtry. Přesto jsme při vysokých letních teplotách opatrní. Slunce se snažíme pouštět i do našeho obydlí a při otevřeném okně či v létě venku můžeme dělat sluneční koupele. Odhalenou kůži vystavíme slunci nejdříve na 10 minut a stupňujeme až na 45 minut.

3. Střídmost

Střídmost je zásada, která se z dnešního světa téměř vytrácí. Chceme-li mít pevné zdraví a navázat úzký vztah s Bohem musíme se naučit střídmosti a mít pod kontrolou sami sebe. To znamená vyhneme se všem látkám, které působí v těle závislost - káva, černý čaj, kolové nápoje, čokoláda. Střídmost uplatňujeme při jídle a pokud se nebudeme přejídat, naše zdraví se upevní. Střídmí bychom měli být i při pití, oblékání, zábavě, partnerském soužití. Za všech okolností bychom měli umět my ovládat naše vášně, a ne aby vášeň ovládala nás. Vhodný je i půst, při kterém se tělo zbavuje nečistot.

4. Klid

I spánek je v dnešní době žárovek podceňovaný a nedostatečný. Je potřeba chodit spát mezi 9-10 hodinou před půlnocí, protože prospaný čas před půlnocí je hodnotnější. A raní ptáče dál doskáče, znáte to... Je mnoho studií, které dokazují, že dostatečný spánek je ke zdraví nepostradatelný. Klid ale nezahrnuje pouze spánek. Proto přes den věnujeme čas i tichým chvílím přemýšlení, modlitbám procházkám v přírodě. Dokonce je dán v Bibli jeden celý den - sobota, jako den odpočinku, kdy se máme věnovat hledání těch pravých hodnot a navazování vztahu se svým Stvořitelem.

5. Pohyb

V našem těle máme bezpočet svalů, které nutně potřebují pohyb aby nezakrněly a neztuhly. Nejlepší pohyb je ten přirozený, tedy práce a nejlépe na zahradě. Pravidelné procházky v přírodě by měly být součástí našeho života. Naše tělo by se, alespoň jednou denně, mělo rozproudit a rozpumpovat. Pokud žijete ve městech využívejte i takové příležitosti jako vyjít po schodech patra domu a prodýchat se tak. Každé ráno bychom měli provádět dechová a protahovací cvičení a uvidíte, jak bolesti zad a podobné začnou mizet.

6. Voda

Voda je základ života, bez kterého nikdo nemůže zdravě žít. Potřebujeme jí jak vnitřně, tak z vnějšku. Každý den bychom se měli sprchovat nebo umývat, vždy odspoda nahoru. Někdy poslouží i otírání žínkou namočenou ve studené vodě. Sprchujeme se teplou vodou a zakončujeme krátce studenou. Naše tělo se tak rozproudí, povzbudí se krevní oběh a lépe se budou vyměšovat různé nečistoty. Čistou vodu potřebuje naše tělo i vnitřně. Pijeme nenasycenou vodu bez šťáv alespoň 2-3 litry za den. Jen tak se mohou škodlivé látky účinně odplavovat a opouštět naše tělo. Neméně důležitá je pro člověka hydroterapie - tedy léčba vodou.

7. Výživa

Výživou můžeme mnohé zkazit, ale také našemu tělu i duchu pomoci být zdravější a vnímavější. Strava by měla být co nejpřirozenější. To znamená co nejvíce v přírodním a čerstvém stavu bez zbytečných a přehnaných úprav. Špatně připravené jídlo oslabuje orgány v nichž se tvoří krev. Naše tělo je pak zaplaveno toxiny a my jsme podráždění, vznětliví a zeslabení. To stejné způsobuje i nepravidelnost v jídle. Žaludku trvá 5 hodin než se zcela vyprázdní a také i 5 hodin by měl být interval mezi jednotlivými jídly. Před každým jídlem jíme ovoce nebo zeleninu v čerstvém stavu. Je potřeba omezit nebo nejlépe vyloučit živočišné produkty, protože příroda poskytuje vše potřebné pro naše tělo v rostlinné říši. Na oplátku budete mít více energie a vyhnete se mnohým zdravotním problémům. Vynechte různé sladkosti, pochutiny, bílou mouku a místo toho zvykejte své chuťové buňky na ovoce, zeleninu, ořechy, semena. Uvidíte, jak se vaše chuť za krátko změní.

8. Důvěra

Všichni jistě známe všudypřítomný stres, stal se nedílnou lidskou součástí. Ale přesto to tak nemusí být! Není nic těžšího, než když je člověk na všechno sám a nezná svůj životní cíl ani smysl. Pokud ve svém životě uplatníte předcházející body zdravotní reformy, vaše duchovní vnímání se prohloubí a budete lépe schopní vnímat jemné Boží působení ve vašem životě. Důvěřujte Bohu, že On má každou maličkost ve vašem životě pod kontrolou a pokud mu to dovolíte, povede vás tak, aby jste došli až k věčnému životu, který vám nabízí. Na životní otázky o smyslu života, o tom co je po smrti, naleznete odpověď v knize knih Bibli. A výčitky svědomí, tíži viny, které mohou často vést až k depresím utiší jedině Ježíš Kristus. On vám pomůže vítězit nad sebou samým a dá sílu změnit váš život k lepšímu.

 

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Životní styl - to nejlepší pro život

Životní styl - to nejlepší pro život