ZiskejZdravi.cz

Stav pokožky, tvorba vrásek a výživa

Kůže je největší orgán v těle a jak je patrné z tvořících se embryonálních vrstev při vzniku našeho života má velkou spojitost s nervovým systémem. A nejen to, pokožka tvoří hranici mezi naším vnitřním tělem a vnějším světem. Je tedy vystavena jak podnětům z našeho vnitřního prostředí, tedy různým nahromaděným jedům a látkám které potřebují vyloučit, tak vlivům vnějšího prostředí, jeho škodlivých látek a mikroorganismů. Velký počet kožních chorob je vyvolán vnitřními chorobnými procesy, poruchami látkové výměny, různými infekcemi v těle, špatně fungujícími žlázami a jedy z chronicky ucpaných a zanesených střev.

Krom toho má na stav naší pokožky vliv nedostatek vitaminů a minerálů v těle a nevhodná výživa urychluje proces stárnutí kůže. Stejně tak i nadměrné a přehnané slunění, extrémní působení horka nebo chladu a kouření je pro krásu pokožky devastující.

Opomineme-li nyní různé kožní nemoci jako jsou ekzémy či alergie, nejviditelnější změnou naší pokožky je proces stárnutí. Proces stárnutí pokožky je přirozeným procesem, žel působením všech těchto vlivů je stárnutí pokožky a tvorba vrásek značně urychlena.

Vliv výživy na stav kůže

Naše pokožka je schopna uskladňovat vodu, jedy z látkové výměny, jedy z bakterií, soli, kyseliny a jiné látky nadměrně přiváděné do našeho těla, a kterých se naše tělo potřebuje zbavit. Tělo používá pokožku jako skládku, když se těchto nadbytečných látek neumí jinak zbavit. Tyto látky se zde uskladňují a zbavují jedovatosti. Zapáchající pot je signálem, že není něco v pořádku, a že je potřeba tělu pomoci a detoxikovat ho. To můžeme udělat pravidelným kartáčováním, koupáním a prokrvováním naší pokožky spolu s nápravou své životosprávy. To znamená zavedení do stravy více čerstvé zeleniny, ovoce, postní dny na ovocných šťávách nebo ovoci, či dny úplného půstu, které očistí naše střeva. Pak se kůže brzy zbaví všech nečistot a obnoví svou normální funkci i zdravou barvu.

Příčinou vzniku vrásek jsou tedy nejen přírodní procesy stárnutí, ale také zplodiny nacházející se v ovzduší a toxiny z vysoce zpracované potravy. To způsobuje že se v kůži hromadí toxiny, těžké kovy, olovo a jiné škodlivé látky. Tyto škodliviny pronikají hluboko do kožní struktury, zasahují do metabolismu a znemožňují regeneraci. Pokud ještě k tomu kůže nedostává dostatek vitamínů a nezbytných látek z čerstvých potravin, které k regeneraci potřebuje, vede to časem k poškození DNA kůže, proto se buňky přestávají obnovovat a my předčasně stárneme.

Mezi látkami, které působí škodlivě na kůži je kyselina močová. Ta vzniká jako odpadní produkt při zpracování především masa, ale i kávy, kakaa či luštěnin. Ve spojitosti s vyšším příjmem soli se kyselina močová jen těžko vyloučí a zůstává v pokožce, kde způsobuje obtíže.

Dalším faktorem, který ovlivňuje stav naší kůže je sůl. Při problémech s kůží se doporučuje neslaná dieta, protože při jejím nadbytku se rovněž ukládá v pokožce a tím klesá její obranná schopnost. Mezi kožními problémy a nemocemi vnitřních orgánů jsou výrazně provázané vztahy, obzvláště mezi tenkým a tlustým střevem a kůží. Trpíte-li chronickou zácpou je to pro vaše tělo zdrojem kožních problémů a sebeotravování. Je potřeba své střevní pochody ozdravět a přemýšlet nad tím jaká strava by prospěla.

Je potřeba zajistit dostatečný přísun vitamínů důležitých pro kůži. Je to vitamín A, vitamíny B, C, D, E,F a dostatek čisté neslazené vody. Dobrá hydratace je také pro stav naší kůže velmi důležitá, stejně tak jako dostatečný a pravidelný spánek.

Stejně tak i nervový systém a rozpoložení mysli má vliv na vznik kožních nemocí a problémů. To znamená že při problémech s kůží je potřeba myslet i na nervovou soustavu. Karl Ludwig Schleich vyjádřil: „Když se stane div všech divů a mateřská buňka je oplodněna, když zlatým klíčem tvořícího se člověka je otevřen první květ, nakupí se rostoucí zárodečná substance do tří mikroskopicky zřetelně rozpoznatelných koberců na sebe, do takzvaných zárodečných vrstev. Z jedné se utvoří stavební kostra těla, kostra se svými sloupky, trubkami, svorkami, lebkou a páteří, z druhé se vytvoří srdce a krevní cesty, velké žlázy a zažívací trakt a z třetí se vytvoří mozek, nervová soustava a pokožka!"

Pokud tedy chceme, aby naše pleť byla krásná a bez známek předčasného stárnutí:

  • vyhneme se stresovým faktorům
  • budeme dodržovat pitný režim
  • vyhneme se jedení masa a masných produktů
  • začleníme do jídelníčku více čerstvého ovoce a zeleniny
  • zajistíme dostatečný přísun vitamínů a minerálů důležitých pro kůži především D, E, A, B2
  • detoxikujeme svůj organismus ovocnými a zeleninovými šťávami či půstem
  • zajistíme si dostatečný spánek s alespoň 2 hodinami před půlnocí
  • vyhneme se závislostem jako je káva, čokoláda, kouření
  • Slunit se budeme s rozumem

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Životní styl - to nejlepší pro život

Životní styl - to nejlepší pro život