ZiskejZdravi.cz

9 úžasných výhod pravidelného cvičení

Někdo pohyb miluje a jiný potřebuje notnou dávku správné motivace, aby se vůbec začal pravidelně hýbat. Víte, co se bude dít ve vašem těle, když začnete pravidelně cvičit? Samá pozitiva. Tělesný pohyb je základní lidskou potřebou a bez pohybu tělo pomalu, ale jistě ochabuje. Motivujte se s námi a začněte s cvičením také....

1. Zvyšuje účinnost plic tím, že je učí s menším úsilím využívat většího množství vzduchu.

2. Několika různými způsoby zvyšuje účinnost srdce. Srdce sílí, pumpuje každým tepem více krve. Tím se snižuje celková srdeční frekvence.

3. Zvyšuje počet a velikost krevních cév i celkový objem krve. Tím se tkáně po celém těle sytí kyslíkem, který produkuje energii.

4. Zvyšováním efektivnosti přijímání a vylučování kyslíku zvyšuje maximální kyslíkovou spotřebu. Tím zlepšuje celkový fyzický stav těla, zejména jeho nejdůležitějších částí - plic, srdce, cévního systému a tělních tkání. Současně poskytuje ochranu proti mnoha formám onemocnění a chorob.

5. Zrychlováním krevního oběhu, zlepšováním návratu krve z trávicích orgánů do srdce a upravením peristaltiky zlepšuje trávení.

6. Zlepšuje tonus svalů a cév, které mění z ochablých na silné a pevné. Při tomto procesu dochází často ke snížení krevního tlaku.

7. Zpomaluje proces stárnutí a tělesného chátrání, obnovuje chuť do života a mladistvý zápal. Snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny.

8. Může změnit dokonce váš celkový pohled na svět. Naučíte se relaxovat, vytvoříte si lepší představu o sobě samém a naučíte se tolerovat stres každodenního života. Budete lépe spát a uděláte více práce s menší únavou.

9. Odstraňuje splín z duše, zlepšuje náladu.

Poznámka: Dr. Cooper se domnívá, že mezi nejlepší sportovní aktivity pro rozvíjení kardiovaskulární odolnosti patří běh, plavání, jízda na kole, chůze, běh na místě, házená, košíková a squash. Zdůrazňuje, že má-li fyzická aktivita přinášet skutečný užitek, musí být prováděna pravidelně, intenzivně a dostatečně dlouho.
Cooper, Kenneth, M.D. The New Aerobics.

Cureton, Thomas, Ph.D. Physical Fitness and Dynamic Health.

Přirozenou formou pohybu je manuální práce, nejlépe na zahradě a v přírodě. Práce rozvíjí duchapřítomnost. Člověk se musí plně soustředit, má-li činit mnoho malých rozhodnutí, které jsou doprovodným znakem smysluplné práce. Tím se rozvíjí jeho duševní kapacita, duchapřítomnost, úspěšnost. Mnozí z našich prezidentů vyrostli v prostředí, ve kterém vykonávali mnoho smysluplné manuální práce. Inteligenční kvocient lidí, kteří se naučí nějakou manuální práci, stoupá. Elektrické okruhy jejich těla se dávají do chodu, zdokonalují se. Vyrovnávání krevního oběhu. Různé aktivity, které si vyžaduje účelná práce, jako je natahování, ohýbání, běh, skákání, shýbání, atd., mají tendenci vyrovnávat krevní oběh.  Tak s chutí do toho. :-)Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Životní styl - to nejlepší pro život

Životní styl - to nejlepší pro život