ZiskejZdravi.cz

Obyčejné rady jak provádět osobní hygienu

„Čistota půl zdraví", tak toto přísloví platí doslova. Pro tělesné i duševní zdraví je nezbytná čistota. Kůží jsou z těla neustále vylučovány nečistoty, které je potřeba smýt. Málokdo si uvědomuje, že kůže je největším vylučovacím orgánem. Pokud pokožku častým koupáním neudržujeme v čistotě, miliony kožních pórů se rychle ucpávají.

1. Abychom měli dobré zdraví, musíme mít dobrou krev, a abychom měli dobrou krev, musíme dobře dýchat. Ráno po probuzení je dobré se pěkně protáhnout a propnout každý sval. Měli byste důkladně provětrat plíce a udělat několik hlubokých nádechů a výdechů u otevřeného okna. Krátká rozcvička vám zaručeně prospěje.

2. Důkladně si vyčistěte ústa a zuby alespoň 2x denně, nejlépe po každém jídle. Páchnoucí dech a chátrající zuby jsou příznakem infekce v ústech a střevní autointoxikace a celkově oslabeného imunitního systému.

3. Sprchujte, nebo koupejte se každý večer v teplé vodě. V zimě provádějte dvakrát za týden před spaním teplou, čistící koupel. Pokud je pokožka po koupeli suchá, aplikujte olivový olej nebo jemnou vazelínu. Hygienu intimních partií provádějte každé ráno i každý večer, můžete bez mýdla, nebo používejte šetrnější mýdlo na to určené.

4. Každé ráno po probuzení se osprchujte také v chladné vodě. Je to vynikající posilující prostředek. Můžete také provádět studenou vzdušnou lázeň tak, že každé ráno a večer třete pokožku suchým ručníkem, nebo mokrou žínkou.

5. Ruce, nos a pokožka hlavy také vyžadují zdravotní péči. Na ruce použijte dobré mýdlo a dobře je opláchněte měkkou vodou. Na zhrublou pokožku aplikujte kožní krém a masírujte kůži na hlavě konečky prstů smočenými ve studené vodě nebo kopřivovém odvaru. Jednou za čas si dělejte nosní výplach slanou vodou.

6. K řádnému vyprazdňování na toaletě by mělo docházet každý den, neškodí i vícekrát denně. Pokud jde vyprazdňování s obtížemi, je to signálem, že je něco špatně. Musíte upravit životosprávu a zařadit více ovoce, zeleniny a celozrnných cereálií. Je potřeba pít více vody aby stolice nebyla příliš zahuštěná. Po probuzení a před spaním vypijte sklenici chladné vody. Myslete také na to, abyste měli dostatek pohybu, který napomáhá střevní peristaltice a posiluje břišní svaly. Pokud je to nutné, použijte klystýr. Pomleté lněné semínko vám bude při vyprazdňování velkým pomocníkem.

7. Nepříjemně zapáchající stolice je symptomem střevní autointoxikace způsobené nadbytkem bílkovin ve formě masa, vajíček a také rozkladu v některé části tlustého střeva. Jsou většinou způsobené špatným složením jídla a příliš častým a nepravidelným pojídáním. Mezi jednotlivými jídly by mělo být 5 hodin. Tyto stavy jsou začátkem nemocí a poukazují na potřebu „změny životosprávy".

8. Oblečení by mělo být volné, pohodlné, světlé a prodyšné. Stahující oblečení je vždy škodlivé, protože trup těla neustále mění svůj tvar a velikost. Spodní prádlo noste prodyšné, přiléhavé, bavlněné nebo lněné, zkrátka z přírodního materiálu. Vyhýbejte se nepromokavému oblečení, kromě dočasné ochrany. Končetiny oblečte tak, aby byly v teple a suchu. Vyvarujte se přílišnému oblékání.

9. Je důležité, aby bylo i oblečení udržované v čistotě. Prádlo, které nosíme, pohlcuje odpadové látky, které vycházejí z pórů. Pokud není prádlo často vyměňované a prané, jsou zplodiny znovu tělem pohlcované. Spodní prádlo měníme každý den.

10. Čistota je nezbytná i pro duševní zdraví. Pokuste se tedy každý den zrekapitulovat, co se vám povedlo a co se nepodařilo. Svědomí umí pěkně potrápit duši, a proto raději napravte své chyby ještě ten den a požádejte o odpuštění. Také váš nebeský Otec čeká až k němu s pokorou v srdci přijdete, aby vám mohl odpustit a dát do srdce klid, pokoj a neději na věčný život. Jen tak dosáhnete plného zdraví.

Má-li být domácnost uchráněna od nemocí a mají-li její členové žít radostně a plni životní síly, je nezbytné dbát na dokonalou čistotu a dostatek slunečního světla a věnovat pečlivou pozornost hygienickým zásadám ve všech detailech domácího života." (Ellen Goul Whiteová - Cesta ke Zdraví 272)

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Životní styl - to nejlepší pro život

Životní styl - to nejlepší pro život